Skip to main content
 
 

Większa wygoda i komfort użytkowania

Automatyczne rozpalanie, wygaszanie, czyszczenie, podawanie paliwa

 
 

Transport na terenie Polski i UE

Przejrzyste warunki, stałe dostawy na czas

 
 

Przejrzyste warunki

Korzystne ceny, system rabatów

1
1

Kotły na pellet wyróżniają się spośród innych urządzeń na paliwa stałe większą wygodą i komfortem.

Automatycznie przebiegają takie czynności jak:

  • rozpalanie i wygaszanie
  • czyszczenie kotła
  • czyszczenie palnika
  • wybieranie popiołu
  • podawanie paliwa

Do takiej grupy należy pierwszy polski kocioł c.o. z palnikiem na pellet dofinansowany wg prestiżowej listy BAFA w Niemczech. Od lat ten model cieszy się niską emisją spalin oraz solidną konstrukcją. Nowością jest możliwość sterowania i nadzorowania pracą palnika przez internet. Kocioł automatycznie się rozpala i wygasza, dzięki temu nie ma pracy w podtrzymaniu i urządzenie zużywa mniej paliwa w porównaniu do starszych, prostszych konstrukcji.
Istnieje też możliwość adaptacji istniejącego kotła na ekogroszek, poprzez montaż odpowiedniego palnika na pellet. Dla bardziej wymagających proponujemy komfortowe rozwiązania z pneumatycznym podawaniem paliwa na znaczne odległości.

Pellet to doskonałe paliwo pozwalające na połączenie elegancji z technologią.

Dowodem na to są piecyki wolnostojące coraz częściej spotykane zarówno w domach jednorodzinnych, w kamienicach, biurach, restauracjach, warsztatach czy sklepach. Dostępne w różnych kolorach i wzorach spełniają najwyższe wymagania estetyczne. Łączą w sobie przyjemność użytkowania tradycyjnego kominka na drewno z zaawansowaną technologią, która umożliwia automatyczne sterowanie urządzeniem. Eliminują konieczność ciągłego czyszczenia i rozpalania. Nie wymagają intensywnego nadzoru i regulacji, są bardziej efektywne (mniejsza strata kominowa) i szybsze w montażu. Użytkownik nie musi otwierać szyby aby dołożyć paliwa, nie powoduje to uwalniania się dymu i zabrudzania pomieszczeń, tym samym eliminuje konieczność częstego odświeżania (malowania) pomieszczeń. Piecyki zawierają w swojej budowie ukryty mechanizm podawania paliwa, jego zapłonu i kontroli spalania. Każdy z piecyków ma wbudowany zbiornik na pellet, który w zależności od użytkowania, zapewnia paliwo na 1-3 dni. Wszystko sterowane jest elektronicznie. Panel sterowania umożliwia użytkownikowi dzienne oraz tygodniowe programowanie. Użytkownik siedząc wygodnie w fotelu może obsługiwać piec za pomocą pilota.
Przykładem na to może być kominek stalowy, wolnostojący z automatycznym zapłonem, sterowaniem elektronicznym. Podczas spalania pelletu oddaje ciepło w postaci ogrzanego powietrza przez kanały nawiewne. Zbiornik na paliwo mieści 15 kg paliwa, co umożliwia bezobsługową pracę od 7 do 24h. Sprawność kominka wynosi 93-95%. W zestawie pilot.

Przykłady rozwiązań:

Royal Pellet - kotły c.o. i piece kominkowe

Cała nasza oferta znajduje się w nowym katalogu produktowym, gdzie znajdziecie Państwo opisy nowoczesnych i zaawansowanych technologicznie kotłów oraz piecy na pellet. Katalog jest w trakcie przygotowywania. Już niebawem zamieszczony zostanie na naszej stronie www.